Tekrarlayan Düşükleri Olan Kadınlarda Tüp Bebek Tedavisinin Yeri Nedir?

Tekrarlayan gebelik kayıpları olan çiftlerimizde nedenler araştırılırken anne ve babada genetik bir problem olup olmadığı yapılan testlerle inceleniyor.

Bu noktada anne veya babada genetik bir problem saptandıysa işte o zaman tüp bebek yöntemi bu çiftlerimiz için çok mantıklı bir tedavi seçeneği oluyor.

Embriyolara genetik analiz yapılıyor ve sağlıklı embriyo transfer edilerek bu problem çözülmüş oluyor.

Bir diğer önemli durum tekrarlayan gebelik kayıpları olan, anne ve babanın genetik testleri de dahil olmak üzere tüm testlerin normal olduğu hastalarda, sağlıklı embriyoyu bulup düşükleri engelleyebilmek için tüp bebek tedavisi ve sonrasında embriyo genetik analiz uygulanabilmektedir.

Tüp bebek tedavi fiyatları için tıklayınız

Yazar Hakkında:
Doç. Dr. Selçuk Selçuk
Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı

Hacettepe Tıp Fakültesi “hayalimdeki meslek” için ilk durağım oldu. 6 yıllık temel tıp eğitimim sonrasında Zeynep Kamil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzmanlık eğitimimi başarıyla tamamladım. 16 yıllık meslek hayatım boyunca Zeynep Kamil EAH ve Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğt. Arş. Hastanesinde çalıştım.
“Tüp Bebek Tedavileri” ve “İleri Düzey Kapalı Jinekolojik Ameliyatlar (Laparaskopi, Histeroskopi)” mesleki olarak özel uzmanlık alanlarımın başında geliyor.
Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin bu hayallerini gerçekleştirmeleri meslek hayatım boyunca en büyük idealim oldu ve ne mutlu ki çok sayıda çiftimizin bu hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı oldum.

Hakkımda daha fazla bilgi için bu sayfayi ziyaret edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler