Genital Estetik Fiyatları 2023

Genital estetik ameliyatlarının sayısı son yıllarda giderek artmaya devam ederken, kadınların ameliyat öncesinde en sık sordukları sorulardan bir tanesi de genital estetik fiyatlarıdır. Genital estetik ameliyatlarının birden fazla, farklı tipleri olduğu için genital estetik fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Güncel genital estetik fiyatlarını (2023 yılı) detaylı olarak ameliyat tiplerine göre bu yazımızda bulabilirsiniz. 

Genital Estetik Fiyatları

Genital estetik fiyatlarını belirleyen en önemli detay uygulanacak olan ameliyat tipidir. Genital bölge estetiği ameliyatlarında tek bir bölge düzeltilebileceği gibi aynı seansta birden fazla bölge düzeltilebilmektedir. Sadece labioplasti ameliyatı (iç dudak ameliyatı, dış dudak ameliyatı) veya vajina estetiği yapılabileceği gibi her iki ameliyat da aynı seansta yapılabilmektedir ve buna bağlı olarak genital estetik fiyatları değişmektedir. Genital estetik fiyatları, değişen ameliyat tiplerine göre detaylı olarak vermek hastaların sürpriz ek ücretlerle karşılaşmalarının önüne geçecektir. 

Genital estetik ameliyatları öncesinde mutlaka yapılacak ameliyatın tekniği, hangi bölgelerin düzeltileceği ve ameliyat ücretleri hakkında detaylı olarak bilgi istenmelidir. 

Vajina Estetiği (Vajinoplasti) Fiyatları

Vajina Estetiği (Vajinoplasti) Fiyatları

Vajinal estetik ameliyatları; sıklıkla 

  • vajinal bölgede genişleme nedeniyle vajina daraltma ameliyatı
  • idrar torbası veya bağırsak sarkmasına bağlı olarak vajinal bölgede şişkinlik görülmesi veya vajinadan dışarıya doğru sarkma olması nedeniyle vajinal sarkma ameliyatı
  • doğuma bağlı vajinal bölgeye yapılan kesilerden kaynaklı vajinal şekil bozuklukları nedeniyle vajina düzeltme ameliyatı veya vajina şekillendirme ameliyatı
  • vajinada darlık varsa (ameliyat veya doğum sonrası kesi yerinin fazla dikilmesi nedeniyle, doğuştan gelen problemler nedeniyle) vajina genişletme ameliyatı yapılmaktadır.
  • vajinal estetik yaptıranlar, çoğu zaman vajinal genişlik veya vajinal sarkma nedeniyle doktora başvurmaktadır.  

Vajina estetiği fiyatları tercih edilen hastaneye, ameliyat tipine, aynı seansta uygulanacak birden fazla ameliyat olmasına göre değişmektedir. Vajinoplasti ameliyatı fiyatı yukarıda belirtilen problemlerin bir veya birkaçının birlikte olup olmamasına göre değişmektedir. 

Sadece vajina daraltma ameliyatı fiyatları (2023) veya vajina genişletme ameliyatı fiyatı genellikle daha uygun fiyatlı ameliyatlardır. Vajina daraltma ameliyatı fiyatı tercih edilen hastanenin özelliklerine göre farklılık gösterebilir. Vajina daraltma ameliyatı; vajinal sarkma ameliyatlarına göre daha kısa süren ameliyatlardır.

Vajinal sarkma ameliyatı ile ilgili en önemli nokta, ameliyat süresinin ve genişliğinin her hastada farklılık gösterebilmesidir. Çünkü vajinal sarkmaya neden olan durum idrar torbası kaynaklı olabileceği gibi hem idrar torbası hem bağırsak kaynaklı olabilmektedir. Buna bağlı olarak da vajinal sarkma ameliyatının tipi, süresi, ameliyatın zorluk derecesi, hastanede yatış süresi değişmektedir. Tüm bunlara bağlı olarak vajinal sarkma ameliyat fiyatı uygulanacak ameliyatın şekline göre değişiklik göstermektedir. 

Vajina estetiği fiyatları için belirtilen fiyatlar İstanbul’da 2022 yılı için ortalama fiyatlar olmakla beraber, ameliyat fiyatlarını belirleyen en önemli etkenlerden biri de ameliyatın gerçekleştirileceği hastanenin tipi ve özellikleridir. 

Detaylı fiyat bilgisi için buradan bize ulaşabilirsiniz.

Labioplasti Ameliyatı (İç Dudak Küçültme – Dış Dudak Küçültme) Fiyatları, Vulva Estetiği (Vulvopasti) Fiyatları

Labioplasti Ameliyatı (İç Dudak Küçültme – Dış Dudak Küçültme) Fiyatları, Vulva Estetiği (Vulvopasti) Fiyatları

Labioplasti ameliyatı; iç dudak ve/veya dış dudakların küçültülmesi veya düzeltilmesi amacıyla yapılmaktadır. Labioplasti ameliyatı çok sayıda farklı teknik kullanılarak yapılmaktadır. Düz kesi, kama şeklinde düzeltme, Z plasti ve kombine kompozit teknik, labioplasti ameliyat tekniklerinden sadece birkaçıdır. Labioplasti ameliyatı fiyatları uygulanacak olan tekniğe göre değişebiliyor. Labioplasti ameliyatı planlanan kadınların çoğunda venüs tepesi estetiği de aynı seansta uygulanmaktadır. Her hastanın labium (iç dudaki dış dudak) yapısı ve labiumlardaki şekil bozukluklarının tipi birbirinden farklıdır. Buna bağlı olarak uygulanması gereken labioplasti tekniği hastaya özel olmalıdır. Labioplasti fiyatları tercih edilen hastaneye, aynı seansta uygulanacak ameliyat tiplerine, ameliyat süresine göre değişmektedir. 

Genital Estetik Neden Yapılır?

Genital estetik ameliyatları kadınların cinsel ve sosyal hayatlarını olumsuz etkileyen problemlerin düzeltilmesi amacıyla yapılmaktadır. Genital estetik ameliyatları çoğu zaman sadece estetik amacıyla yapılmamaktadır. Çünkü; iç dudak veya dış dudak boyutlarındaki anormallikler cinsel ilişki sırasında ağrıya, cinsel ilişkiye girmede zorlanmalara, inatçı vajinal enfeksiyonlara, idrar yapma zorluklarına, kıyafetlerden kaynaklı rahatsızlık hissi ve ağrılara neden olabilmektedir. Bu şikayetlerin hepsi kadınların hayat kalitesini ciddi şekilde olumsuz etkilemektedir. 

Sonuç olarak; genital estetik, kadınların labiumlarındaki anormalliklerden kaynaklı cinsel ve sosyal hayatlarındaki olumsuz durumları ortadan kaldırmak ve hayat kalitesini arttırmak amacıyla yapılmaktadır.

Yazar Hakkında:
Doç. Dr. Selçuk Selçuk
Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı

Hacettepe Tıp Fakültesi “hayalimdeki meslek” için ilk durağım oldu. 6 yıllık temel tıp eğitimim sonrasında Zeynep Kamil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzmanlık eğitimimi başarıyla tamamladım. 16 yıllık meslek hayatım boyunca Zeynep Kamil EAH ve Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğt. Arş. Hastanesinde çalıştım.
“Tüp Bebek Tedavileri” ve “İleri Düzey Kapalı Jinekolojik Ameliyatlar (Laparaskopi, Histeroskopi)” mesleki olarak özel uzmanlık alanlarımın başında geliyor.
Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin bu hayallerini gerçekleştirmeleri meslek hayatım boyunca en büyük idealim oldu ve ne mutlu ki çok sayıda çiftimizin bu hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı oldum.

Hakkımda daha fazla bilgi için bu sayfayi ziyaret edebilirsiniz

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili İçerikler